T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kaynaşlı Müftülüğü

12.02.2018

KAYNAŞLI MÜFTÜLÜĞÜ, İLÇE NÜFUSUNA GÖRE HİZMETİN ZİRVESİNDE

KAYNAŞLI MÜFTÜLÜĞÜ, İLÇE NÜFUSUNA GÖRE HİZMETİN ZİRVESİNDE

          Kaynaşlı İlçesi  9914 Nüfuslu bir ilçedir. İlçemiz Müftülüğü olarak son beş yılda büyük hizmetlere imza atılmaktadır. İlçemizde ilk olarak inşaatına başlanan Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu şu anda tam faal olarak 70 adet hafız yetiştirmektedir. Aynı zamanda Kursun yanına inşa edilen Mustafa Emine Turna Camii yetişen hafızlarımıza ileride meslekleri konusunda daha iyi hizmet verebilmeleri için tatbikat konusunda fayda sağlamaktadır. Yine İlçemiz Sarıyer Mahallesinde bir işadamının destekleriyle projesini Milli Eğitim Müdürlüğünden aldığımız altı derslikli 4-6 Yaş Kur'an Kursunda 68 adet yavrularımıza eğitim vermekteyiz. Halkımızın subyan eğitim talebi konusunda ana sınıfı olan bütün okullarda da 4-6 Yaş eğitimlerimize devam edilmektedir. 

       Bunun yanında  İlçemiz Çele Mahallesinde yeni bir cami işnşaatına başlanarak 2018 yılı ramazan ayında hizmete açılması düşünülmektedir. aynı zamanda caminin altında kadınlara yönelik kuran kursuda bulunmaktadır.

       Yine Darıyeri hasanbey Köyünde 1999 depreminde yıkılan yerine prefabrik bir cami inşa edilmişti. Halkın ihtiyacına cevap vermediği için yeni bir cami inşaatına başlanarak bitme aşamasına gelmiştir.

    Yaptığımız hizmetler konusunda bizlerden desteğini esirgemeyen Kaynaşlı Halkımıza ve bu hizmetlerde her türlü desteğini esirgemeyen iş adamına Müftülüğümüz olarak teşekkür eder bundan sonraki yaptıkları hayırların devam etmesizi canab-ı Allahtam niyaz ederiz.